Notice: Undefined index: action in /home/shekoufa/public_html/wp-content/themes/astra-child/functions.php on line 2
تکثیر نخل ماداگاسکار | گل و گیاه شکوفانه
تکثیر نخل-ماداگاسکار

تکثیر نخل ماداگاسکار

تکثیر نخل ماداگاسکار به سه روش انجام می‌شود. تکثیر نخل ماداگاسکار از طریق بذر بسیار سخت و زمان‌بر است و حدودا 6 ماه طول می‌کشد. اما تکثیر آن از طریق پاجوش ساده‌ترین روش تکثیر نخل ماداگاسکار است. یکی دیگر از روش‌های تکثیر نخل ماداگاسکار، قلمه‌زنی است. تکثیر نخل ماداگاسکار به روش قلمه زنی نیاز به بستری مساعد برای رشد و ریشه‌زنی دارد

تکثیر نخل ماداگاسکار از طریق بذر :

یکی از روش‌های تکثیر نخل ماداگاسکار، استفاده از بذر آن است. ابتدا باید بذر نخل ماداگاسکار را از یک مرکز بذر فروشی یا سایت‌های فروش بذر تهیه کرد.

تکثیر گیاه نخل ماداگاسکار از طریق کاشت بذر و یا قلمه زنی انجام می ‎شود. تکثیر از طریق بذر نیازمند خرید بذر از مراکز گل فروشی است . ابتدا بذر را درون آب گرم قرار داده و سپس آن را درون خاک مرطوب کاشته و در دمای اتاق نگهداری کنید.بذر نخل ماداگاسکار

تکثیر نخل ماداگاسکار به روش قلمه زنی :

کافی است یکی از ساقه های گیاه را که رشد خوبی داشته است از گیاه مادر جدا کرده و به طور متوسط حدود 5 روز بگذارید تا خشک شود. سپس آن را درون خاکی حاوی شن و ماسه بکارید و آن را در جای گرمی قرار دهید. تا زمان ریشه‌زایی نخل ماداگاسکار باید آن را در محیط گرم نگهداری کنید. در زمان ریشه‌زنی ممکن است برگ‌های نخل ماداگاسکار بریزد اما نگران نباشید که پس از ریشه زدن و جذب آب مجددا برگ‌های جدید آن شروع به رشد می‌کنند.

تکثیر نخل ماداگاسکار

تکثیر نخل ماداگاسکار از طریق کاشت پاجوش :

یکی دیگر از راه‌های تکثیر نخل ماداگاسکار، تکثیر از طریق پاجوش است. تکثیر نخل ماداگاسکار از طریق پاجوش یکی از ساده‌ترین راه‌های تکثیر است. زمانی‌که نخل ماداگاسکار پاجوش زد، آن را جدا کنید و در مکان خنکی نگه‌دارید تا شیره آن خشک شود و به اصطلاح کالوس بندد. سپس آن را در خاکی با ترکیب شن و ماسه بکارید.

پاجوش نخل ماداگاسکار

برای آشنایی بیشتر با نخل ماداگاسکار می‌توانید به مقاله معرفی نخل ماداگاسکار مراجعه کنید.

4.9/5 - (21 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.