Notice: Undefined index: action in /home/shekoufa/public_html/wp-content/themes/astra-child/functions.php on line 2
معرفی برگ عبایی و انواع آن | گل و گیاه شکوفانه
انواع برگ عبایی

معرفی برگ عبایی و انواع آن

گیاه برگ عبایی، چدن (Cast Iron) یا سپر گرده با نام انگلیسی آسپیدیسترا (Aspidistra) به خانواده سوسن‌ها(Liliaceae) تعلق دارد. نام علمی این گیاه Aspidistra elatior است. این گیاه جزء گیاهان آپارتمانی زینتی محسوب می‌شود. گلدهی برگ عبایی مربوط به فصل گرما و تابستان است. اواخر تابستان گل‌های ریز آن در رنگ‌های مختلف پدیدار می‌شوند. گل برگ عبایی بنفش و سفید بیش از دیگر گل‌های آن دیده می‌شود. این گیاه جزء گیاهان مقاوم محسوب می‌شود. تنوع برگ‌های برگ عبایی طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است. ریزوم‌های برگ عبایی باعث شده که نیاز به آبیاری در این گل زیبا کاهش پیدا کند. به همین دلیل اگر می‌خواهید پرورش و نگهداری گل و گیاه را شروع کنید می‌توانید از برگ عبایی آغاز به فعالیت کنید چراکه از مقاوم‌ترین گیاهان سایه دوست آپارتمانی به حساب می‌آید. 

انواع برگ عبایی

  • برگ عبایی آشاهی (Ashahi Aspidistra)

این نوع از برگ عبایی در ابتدا برگ‌هایش یکدست و تک رنگ است. در ابتدا به رنگ سبز تیره و زیبا است. اما هرچه به سن بلوغ گیاه نزدیک می‌شویم برگ‌های آن به رنگ سفید تمایل پیدا می‌کند. این ترکیب سفید و سبز تیره برگ‌های در برگ‌های آن باعث زیبایی دوچندان آن می‌شود.

برگ عبایی

  • برگ عبایی ابلق (Variegata Aspidistr)

یکی دیگر از انواع برگ عبایی است که برگ‌هایی سبز با نوار سفید و زرد دارد. این نوع در ایران به برگ عبایی ابلق نیز مشهور است.

برگ عبایی ابلق

  • برگ عبایی آواز لنون (Lennon’s Song Aspidistra)

نوع سومی که در این مقاله معرفی خواهیم کرد، برگ‌هایی به رنگ سبز ملایم دارد و در وسط برگ‌ها خطوطی به رنگ زرد دیده می‌شود. در برگ عبایی آواز لئون ممکن است سبز تیره با زرد ادغام شده باشد.

گیاه برگ عبایی

برای اطلاعات بیشتر در زمینه گیاهان سایه دوست می‌توانید به مقالات شکوفانه‌ی گل‌های سایه دوست مراجعه کنید.

5/5 - (28 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.