Notice: Undefined index: action in /home/shekoufa/public_html/wp-content/themes/astra-child/functions.php on line 2
معرفی و تکثیر پاچیرا | گل و گیاه شکوفانه
پاچیرا

معرفی و تکثیر پاچیرا

پاچیرا برگ‌هایی تیره و پنجه‌ای دارد. رشد آن بسیار خوب است. نام دیگر پاچیرا درخت پول است به این دلیل به درخت پول شهرت دارد که نماد پول و رونق و برکت در زندگی و کسب و کار است. نام علمی آن “Pachira Aquatica“ است. درخت پاچیرا بومی آمریکای مرکزی و شرق آسیا می‌باشد. به دلیل اینکه نیاز به نور و آبیاری زیادی ندارد یکی از گیاهان مقاوم آپارتمانی محسوب می‌شود. ساقه پاچیرا را مانند بامبو می‌توان بافت و به آن شکل زیبایی بخشید. همچنین یکی از گیاهان گران قیمت بوده و جزء گیاهان صادراتی تایوان است. به دلیل اعتقادی که به علت نماد پاچیرا به عنوان کسب برکت دارند طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است. پاچیرا به صورت بونسای نیز مورد توجه و استقبال زیادی واقع شده و خرید بونسای پاچیرا موجب شده فروشندگان آن درآمد بالایی داشته باشند. خرید بذر پاچیرا یا بذر درخت پول مقرون به صرفه‌تر است.

تکثیر پاچیرا

تکثیر پاچیرا

  • تکثیر از طریق بذر:

    مقرون به صرفه‌ترین و کم‌هزینه‌ترین روش برای داشتن این گیاه زیبا، کاشت بذر پاچیرا است. ابتدا باید بذر را به مدت 24 تا 48 ساعت در آب قرار دهید. وقتی بذر شروع به جوانه زدن کرد آن را در خاک کاشته و روی آن را با یک سانتی‌متر خاک بپوشانید. بذر پاچیرا را در مکان روشن قرار دهید و برای حفظ رطوبت حتما آن را با پلاستیک کاور کنید. پس از سبز شدن، پلاستیک را از روی آن بردارید.

بذر پاچیرا

  • تکثیر از طریق قلمه:

ساقه‌هایی را که حداقل 2 گره دارند را می‌توان ریشه‌دار کرد. در اواخر پاییز آن‌ها را جدا کرده و در ترکیب پرلیت و پیت ماس قرار دهید. برای سرعت در ریشه‌زایی می‌توانید آن را در هرمون ریشه‌زایی فرو برده و سپس آن را در پرلیت و پیت ماس بکارید. پس از ریشه زایی و پی بردن به رشد پاچیرا، آن را در خاک سبک بکارید. هرگاه سطح خاک خشک شد آن را آبیاری کنید.
تکثیر درخت پول

عکس درخت پاچیرا

گل پاچیرا

برای اطلاعات بیشتر در زمینه گیاهان گلدار می‌توانید به مقالات شکوفانه‌ی گیاهان گلدار مراجعه کنید.

5/5 - (32 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.