Notice: Undefined index: action in /home/shekoufa/public_html/wp-content/themes/astra-child/functions.php on line 2
معرفی گل کاغذی و انواع رنگهای گل کاغذی | گل و گیاه شکوفانه
گل کاغذی

معرفی گل کاغذی و انواع رنگهای گل کاغذی

نام گل کاغذی به انگلیسی Bougainvillea است. نام علمی آن بوگین‌ویلیا است. ارتفاع آن به 12 متر می‌رسد. برگ‌ها هم تا 13 سانتی متر می‌تواند رشد کند. گل کاغذی تنوع زیادی دارد هم از نظر برگ و هم نظر رنگ گلهایش. این گل نیز مانند گیاه برگ عبایی یک گیاه گرمسیری و مربوط به آمریکای جنوبی است. در مناطق گرمسیری گل کاغذی بسیار رشد خوبی دارد و می‌تواند در بیرون از خانه و در باغچه از آن نگهداری کرد. در ایران و در مناطق گرم مانند مازندران و جنوب استان فارس، اهواز، خوزستان، هرمزگان، بوشهر، سیستان و بلوچستان و همچنین استان کرمان گل کاغذی زیاد دیده می‌شود. اما می‌توان گل کاغذی در در مناطق سردسیر نیز داشت. باید آن را در گلدان یا گلخانه نگهداری کرد. همچنین اگر قصد نگهداری گل کاغذی در گلدان را دارید می‌توانید آن را به صورت بونسای گل کاغذی درآورید.

انواع رنگهای گل کاغذی:

گل کاغذی در رنگ‌های مختلف با گونه‌های متنوع وجود دارد. گل کاغذی زرد طرفداران زیادی دارد. علاوه بر رنگ زرد در رنگ‌های قرمز، صورتی، بنفش، سفید، ابلق و… وجود دارد. در زیر گونه‌های مختلف از گل کاغذی زرد، بنفش و نارنجی آورده شده است.

  • انواع گونه‌های گل کاغذی زرد:

  • انواع گونه‌های گل کاغذی بنفش:

  • انواع گونه‌های گل کاغذی نارنجی:

عکس گل کاغذی:

توجه به گل کاغذی ابلق، گل کاغذی خار دار و بدون خار و همچنین بنسای گل کاغذی نشان دهنده تنوع در رنگ و نوع پرورش گل کاغذی است. 

برای اطلاعات بیشتر در زمینه گیاهان آفتاب دوست می‌توانید به مقالات شکوفانه‌ی گل‌های آفتاب دوست مراجعه کنید.

4.9/5 - (34 امتیاز)

۵ دیدگاه دربارهٔ «معرفی گل کاغذی و انواع رنگهای گل کاغذی»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.