Notice: Undefined index: action in /home/shekoufa/public_html/wp-content/themes/astra-child/functions.php on line 2
نماد گل رز و معانی رنگ‌ها | گل و گیاه شکوفانه
گل رز

نماد گل رز و معانی واقعی هر رنگ‌ گل رز

هر رنگ گل رز نماد چیزی است و معنای متفاوتی از دیگر رنگ‌های آن دارد. گل رز هدیه خوبی برای بیان احساسات بدون گفتن حتی یک کلمه است. رنگ‌های مختلف گل رز بیانگر پاکی، انرژی، عشق، فراوانی است. گل رز همیشه نماد عشق بوده است. در رم باستان گل رز بر روی در اتاقی که مسائل محرمانه در آن مطرح می‌شد، قرار می‌گرفت. همچنین در یونان باستان گل رز را در ارتباط با خدای عشق یعنی ونوس می‌دانستند. بنابراین برای اینکه بتوانید گل رز مورد نظر خود را بهتر انتخاب کنید تا بتوانید منظور و هدف خود را به گیرنده منتقل کنید، حتما در ادامه مقاله‌ی نماد گل رز و معنی هر رنگ گل رز  با ما همراه باشید.

گل رز قرمز

گل رز قرمز معنای عشق واقعی را منتقل می‌کند و برای روز ولنتاین بسیار مناسب است. با پیشکش کردن گل رز قرمز می‌توان آمادگی خود را برای تعهد و اشتیاق به مخاطب اعلام کرد. دسته گل عروسی که تماما از گل‌های رز قرمز باشد نشان‌دهنده سعادت در ازدواج و احترام متقابل است.

رز قرمز

گل رز آبی

گل رز آبی برای برای این مطلب به هدیه گیرنده است که او فوق‌العاده و دست نیافتنی است.

گل رز آبی

گل رز سیاه

در مراسم عزاداری از گل رز سیاه استفاده می‌شود و با مرگ و عزاداری هم معنی است. گل رز سیاه در تاج گل تسلیت یا سبد گل ترحیم به کار می‌برند و در مراسم تشییع استفاده می‌کنند. گل رز سیاه معنای مثبتی هم دارد و نماد کارهای جدید و تغییرات بزرگ است. گل رز سیاه امید و شجاعت و اعتماد به نفس جهت شروع کار جدید و اساسی را به ارمغان می‌آورد.

گل رز سیاه

گل رز سفید

پاکی، خلوص و معصومیت را میتوان از گل رز سفید برداشت کرد. گل رز سفید نشان‌دهنده شروع ارتباطی تازه و عشق ابدی است. همچنین گل رز سفید را به دلیل ارتباط آن با عشق جوانی و وفاداری را رز عروس نیز می‌گویند.

گل رز سفید

گل رز زرد

گلی روشن به رنگ آفتاب است. برخلاف گذشته که نماد نفرت بود، اکنون گل رز زرد نشان دهنده گرما، حرارت، دوستی، شادی و دلسوزی است. گل رز زرد این پیام را منتقل می‌کند که مرا به خاطر سپرده و به استقبالم بیایید.

گل رز زرد

رز جاودان

گل رز جاودان در رنگ‌های مختلف وجود دارد و می‌تواند بدون آب و نور بین 4 تا 5 سال عمر کند. به همین دلیل به رز جاودان، رز ماندگار نیز می‌گویند. همچنین با نام رز دیو ودلبر نیز شناخته می‌شود. با خرید گل رز جادان می‌توانید نماد عشق و دوستی خود را تا مدت‌های زیاد جلو چشم محبوب خود قرار دهید. 
رز جاودان
برای خرید دسته گل رز می‌توان از ترکیب چندین رنگ استفاده کرد و منظور و هدف خود را به طور ویژه‌تری به محبوب رساند.
 

عکس گل رز

اگر علاقه‌مند به کاشت گل رز و تکثیر و قلمه آن شده‌اید، می‌توانید آن را در گلدان یا باغچه خود داشته باشید. سایت گل و گیاه شکوفانه در مورد تکثیر و قلمه زنی گل رز، همه چیز را به شما آموزش می‌دهد. 

4.9/5 - (20 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.