Notice: Undefined index: action in /home/shekoufa/public_html/wp-content/themes/astra-child/functions.php on line 2
نگهداری بامبو | گل و گیاه شکوفانه
بامبو

نگهداری بامبو

بامبو از از تیره “Dracaena” بوده و بومی غرب آفریقا و جنگل‌های کامرون است و از خانواده نی‌ها یا خیزران‌ها نیست. نام علمی بامبو “Dracaena sanderiana” است. نام‌های دیگر بامبو، بامبو دراسینای روبانی، بلژیکی همیشه سبز، یا گیاه روبانی و بامبو خوش‌شانس است. تولید کنندگان اصلی گیاه بامبو خوش‌شانس چین و تایوان می‌باشند. آن‌ها با پیچ و خم  دادن به بامبو آن را به شکل زیبایی تبدیل می‌کنند. معمولا بامبوها به ارتفاع 1.5 متر هم می‌رسند. طول برگ‌های بامبو نیز به 20 تا 25 سانتی‌متر و عرض آن به 4 تا 5 سانتی متر می‌رسد. گیاه بامبو به صورت سبز تیره یا ابلق که سبز و سفید یا سبز و زرد هستند وجود دارد. بامبو را می‌توان در سنگ و سرامیک و گلدان مختلف قرار داد و با ترکیب‌های مختلف آن تزئین کرد.


غذای بامبو

کود کامل بامبو دارای 9% نیتروژن ،3% فسفر به فرم P2O5 و 4% پتاسیم به فرم K2O است و همچنین اسید آمینه و مقادیر خاص از عناصر کم مصرف را نیز دارا می‌باشد. برای تقویت بامبو و افزایش رشد گیاه از این کود می‌توان استفاده کرد. دستورالعمل مصرف: یک قاشق چایخوری یعنی 3 میلی لیتر از کود مختص بامبو را در آب جدیدی که بامبو را میخواهید در آن قرار دهید حل کرده و بامبو را در آن قرار دهید. (هر دو هفته یکبار این کار را انجام دهید.


قطره بامبو

مایع ارگانیک بامبو به مقدار 15 گرم را می‌توانید در بسته قوطی شکل تهیه کرده و بامبو خود را با آن تغذیه کنید.


نگهداری بامبو در آکواریوم

در روش نگهداری بامبو در آکواریوم نباید تمام ساقه را در آب قرارداد که باعث زشت شدن گیاه بامبو می‌شود. بنابراین تنها 3 تا 5 بند ابتدایی بامبو را در آب قرار دهید.

بامبو

آبی را که برای تعویض آماده کرده‌اید باید حدود دو ساعت در کناری قرار گیرد تا کلر آن از بین برود. زیرا کلر باعث زردی بامبو می‌شود. آب بامبو را پس از دو الی سه هفته تعویض کنید. با این کار بامبو املاح مورد نیاز خود را از آب تازه دریافت می‌کند و باعث رشد گیاه خواهد شد. آب معدنی حاوی فلوئر است و باعث زردی بامبو می‌شود بنابراین از آب معدنی استفاده نکنید.


نگهداری بامبو در خاک

گیاه بامبو را تنها باید در خاک‌هایی که قابلیت نگهداری آب را در زمان طولانی دارند نگهداری کرد.

بامبو

بامبو نیاز به رطوبت 70 درصدی دارد و در جنوب شرقی آسیا رشد می‌کند بنابراین می‌توان با اسپری کردن آب بر روی برگ‌های بامبو رطوبت مورد نیاز آن را فراهم کرد. این گیاه خاص هم از طریق ریشه و هم برگ مواد مغذی خود را دریافت می‌کند درنتیجه اسپری آب حاوی مواد تقویتی(اسپری تغذیه یا قطره‌های تقویتی) می‌تواند تاثیر به سزایی در رشد بامبو داشته باشد.

برای آشنایی با گیاهان سایه دوست می‌توانید به مقالات گیاهان سایه دوست مراجعه کنید.

4.9/5 - (32 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.