Notice: Undefined index: action in /home/shekoufa/public_html/wp-content/themes/astra-child/functions.php on line 2
نگهداری لیندا | گل و گیاه شکوفانه
لیندا

معرفی گیاه لیندا و نگهداری لیندا

گیاه لیندا یا نخل دم اسبی (در انگلیسی پای فیلی نام دارد) متعلق به جنوب غربی آمریکا و مکزیک است. گیاه لیندا مانند کوهان شتر آب را در خود ذخیره می‌کند. مناسب آب و هوای بیابانی است. برگ‌های گیاه لیندا  باریک، کشیده، ضخیم و مقاوم است. سطح مقطع برگ‌های لیندا کم است و باعث می‌شود آب گیاه کم تر هدر رود. 
رای افراد مبتدی، نگهداری از این گیاه آسان است و تنها باید با بالارفتن سن گیاه، جوانه‌هایی که از ساقه آن شروع به رشد می کنند را باید هرس کرد. گیاه لیندا 24 گونه دارد که جزء گیاهان همیشه سبز است. طول برگ‌های لیندا تا 2 متر و عرض آن به 2.5 سانتی متر می‌رسد. با رشد لیندا قد آن بلند می‌شود و شبیه بید مجنون با ابعاد کوچک خواهد بود که می‌توان آن را در گلدانی با ارتفاع زیاد نگهداری کرد. نگهداری لیندا در گلدانی با ارتفاع زیاد باعث می‌شود برگ‌های آن از اطراف گلدان آویزان شده و زیبایی خاصی به آن می‌دهد.

 

نور مناسب لیندا

گیاه لیندا برای رشد بیشتر و کیفیت بهتر به نور مستقیم آفتاب نیاز دارد. با قرار دادن آن در نور مستقیم آفتاب متوجه رشد بیشتر و درخشندگی برگ‌های آن خواهید شد. اما نور خورشید در ماه‌های تیر و مرداد که شدید می‌باشد مناسب گیاه لیندا نیست. قرار دادن گیاه لیندا در نور شدید آفتاب باعث سوختن برگ‌ها می‌شود. 

 

آبیاری مناسب گیاه لیندا

در انتهای ساقه لیندا، ساقه‌ای متورم و ضخیم قرار دارد که مخصوص ذخیره کردن آب است.  این خاصیت لیندا باعث می‌شود گیاه لیندا در مواجهه با خشکسالی مقاومت بالایی داشته باشد. گیاه لیندا می‌تواند برای یک سال آب را در خود نگهداری کند. در فصل گرم سال آبیاری را بیشتر کرده و در زمستان و فصل سرما آبیاری لیندا را به حداقل برسانید. آبیاری زیاد باعث نابودی لیندا می‌شود. خاک گلدان کاملا خشک باید باشد تا آبیاری را مجدد انجام دهید. 
گیاه لیندا

 

رطوبت لیندا

در دمای بالا نیاز به رطوبت رسانی دارد. هفته‌ای یکبار غبار پاشی گل لیندا را انجام دهید. اما در فصل زمستان و دمای زیر 10 درجه سانتی گراد از غبارپاشی گیاه لیندا اجتناب کنید. رطوبت کم باعث قهوه‌ای شدن نوک برگ‌ها می‌شود. 

 

کوددهی گیاه لیندا

در فصل بهار و زمستان، هفته‌ای یکبار کوددهی لیندا را با کود سبک انجام دهید. کود مایع برای گیاه لیندا بسیار مناسب است. 

 

خاک مناسب لیندا

خاک لیمونی خاکی مناسب برای گیاه لیندا است. خاک لیمونی یا خاک لوم ترکیبی از خاک رس، شن و مواد آلی است. خاکی که در اطراف رودخانه‌ها به جای می‌ماند خاک لیمونی است. خاک لیمونی بسیار سبک است تا آب را به راحتی از خود عبور داده و رطوبت کم‌تری به گیاه برساند. افزودن پیت ماس و هوموس به خاک لیندا باعث افزایش ارزش تغذیه‌ای خاک آن می‌شود.

لیندا

دمای مناسب گیاه لیندا

به طور کلی گیاه لیندا گیاه شرایط سخت است. دمای 12 تا 21 درجه برای گیاه لیندا مطلوب می‌باشد. اما  در درمای زیر صفر و دمای بالای 21 درجه نیز طاقت می‌آورد. اما بهتر است از سرما محفوظ بماند. سعی کنید گیاه لیندا را در دمای کم‌تر از 10 درجه سانتی گراد قرار ندهید.

 

قیمت گیاه لیندا

با افزایش سن گیاه لیندا، زیبایی و مقاوت آن بیشتر می‌شود اما به همین نسبت قیمت آن هم افزایش می‌یابد.

 

درجه حرارت گیاه لیندا

درجه حرارت مناسب برای گیاه لیندا بین 18 تا 25 درجه سانتیگراد است. البته درجه حرارت بین 5 تا 30 درجه را نیز تحمل می‌کند. 

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تکثیر لیندا می‌توانید به مقالات تکثیر لیندا مراجعه کنید.

4.9/5 - (30 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.