Notice: Undefined index: action in /home/shekoufa/public_html/wp-content/themes/astra-child/functions.php on line 2
معرفی 7 نمونه از گلهای آپارتمانی گلدار سایه دوست | گل و گیاه شکوفانه
گلهای آپارتمانی گلدار سایه دوست

گلهای آپارتمانی گلدار سایه دوست

گلهای دائمی اپارتمانی که گلدهی دارند و نور زیادی نمی‌خواهند، طرفداران زیادی هم دارند. آن‌ها در هر خانه و آپارتمانی با هر شرایط جغرافیایی(شمالی، جنوبی، شرقی و غربی) می‌توانند رشد کنند. گل آپارتمانی گلدار سایه دوست به دلیل گل‎‌های زیبایی که دارند مورد توجه بسیاری واقع می‌شوند. آن‌ها زیبایی خاصی به فضای اتاق یا محل نشیمن شما می‌دهند. در زیر گلهای آپارتمانی سایه دوست آورده شده است.

1- گلهای آپارتمانی کریپتانتوس بروملیادس (Bromeliads)

این گیاه یکی از گیاهان لوکس برای پرورش در منازل است. کریپتانتوس بروملیادس‌ به دلیل اینکه خود را با شرایط موجود وفق می‌دهد، مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. بروملیادس شامل مجموعه‌ی شگفت انگیزی از رنگ‌ها و بافت‌ها است. آن‌ها شاخ و برگ‌های بنددار زیبایی به رنگ‌های قرمز ، سبز ، بنفش ، نارنجی و زرد دارند. بروملیادس دارای نوارها ، راه راه‌ها ، لکه‌ها و سایر ویژگی‌های محبوب هستند. 

گل آپارتمانی گلدار سایه دوست کریپتانتوس بروملیادس

کریپتانتوس بروملیادس‌ها هم می‌توانند از خاک تغذیه کنند و هم به تنه درخت چسبیده و از مواد غذایی درخت تغذیه کنند. آن‌ها همان شرایط رشد گل ارکیده را می‌پسندند با این تفاوت که نسبت به تغییرات مقاوم‌تر هستند. یعنی به نوسانات دما، خشکسالی و بی دقتی در تغذیه آن‌ها مقاوم‌ترند. گیاه کند رشدی است و یک تا سه سال طول می‌کشد تا به گیاهان گلدار تبدیل شوند.

گل آپارتمانی گلدار سایه دوست کریپتانتوس بروملیادس

2- گل آنتوریوم

این گیاه گلدار آپارتمانی حدود 800 گونه مختلف دارد. گلبرگ‌های انواع مختلف گل آنتوریوم در رنگ‌های مختلفی نظیر سفید، زرد، قرمز، صورتی، نارنجی یا سبز دیده می‌شود. گل آنتوریوم قرمز رنگ حالت براق و چرمی مانند دارد که توجه همه را به خود جلب می‌کند.

گل آپارتمانی گلدار سایه دوست آنتوریوم

3- گل عشق یا اکسالیس

نام انگلیسی اکسالیس یا گل عشق oxalis regnelli است. این گیاه مانند گل نرگس پیاز دارد. پروانه‌ای شکل بودن برگ‌های اکسالیس و بنفش، سبز و ابلق بودن برگ‌های آن توجه زیادی را به خود جلب می‌کند. اکسالیس از خانواده oxalidaceae (اکسالیداسه) است. این گیاه ساقه‌ای نازک داشته و از نوع گیاهان علفی می‌باشد. اگر شرایط رشد این گل آپارتمانی فراهم باشد در فصل بهار و تابستان به گلدهی می‌نشیند. نیاز به نور غیر مستقیم دارد و نور خورشید باعث سوختگی آن می‌شود. عمر اکسالیس کوتاه است و بین 5 تا 10 سال عمر می‌کند. اما رشد آن خوب است و بین 9 الی 11 هفته به گلدهی می‌رسد.

گل آپارتمانی گلدار سایه دوست اکسالیس

4- ارکیده فالانوپیس (Phalaenopsis orchids یا  Moth orchids)

از دیگر گیاهان آپارتمانی گلدار سایه دوست ارکیده فالانوپیس یا ارکیده پروانه ای است. این گل نیاز به نور زیادی ندارد. بومی مناطق گرم و مرطوب است. دمای خنک فصل پاییز باعث شروع گلدهی ارکیده می‌شود اما دمای زیر 25 درجه باعث از بین رفتن گل‌های آن می‌شود. ارکیده گل‌هایی در رنگ‌های مختلف دارد و ارکیده فالانوپیس ساده ترین روش نگهداری را دارد.

گل آپارتمانی گلدار سایه دوست ارکیده فالانوپیس

5- گیاه اپیشیا یا بنفشه آتشین (episcia cupreata یا Flame violet)

فصل گلدهی گیاه اپیشیا یا بنفشه آتشین تابستان و پاییز است. گل‌های آن در رنگ‌های زرد، نارنجی، قرمز، صورتی، سفید یا بنفش زیبایی خاصی به محیط می‌دهد. بنفشه آتشین جزء خانواده بنفشه افریقایی بوده و برگ‌های آن به 5 تا 7 سانتی‌متر می‌رسد.

گل آپارتمانی گلدار سایه دوست گیاه اپیشیا یا بنفشه آتشین

6- کاکتوس شکرگزاری (schlumbergera truncate یا Thanksgiving cactus)

از جمله گلهای آپارتمانی گلدار سایه دوست محسوب می‌شود که تکثیر بسیار آسانی دارد. برگ‌های آن مانند ساکولنت‌ها گوشتی مانند است و گل‌های رنگارنگی از سفید، صورتی، بنفش، کرم ، قرمز و نارنجی رنگی دارد. علت نام‌گزاری آن این است که در عید شکرگزاری یعنی حوالی آذر ماه به گلدهی می‌رسد.

کاکتوس شکرگزار

7- اسپاتی فیلوم ( Spathiphyllum یا Peace lily)

و در نهایت اسپاتی فیلوم یکی دیگر از انواع گل آپارتمانی گلدار سایه دوست است که نگهداری آسانی دارد. تنها از نور مستقیم آفتاب باید جلوگیری شود و همچنین آبیاری درستی داشته باشد. آبیاری کم باعث افتادن برگ‌های آن می‌شود. علاوه بر نگهداری و پرورش آسان مزیت دیگری نیز دارد. اسپاتی فیلوم از بهترین گیاهان برای تصویه هوا به شمار می‌آید.  برگ‌های سبز و براق و گل‌های سفید رنگی نیز دارد. 

برای اطلاعات بیشتر در زمینه گیاهان گلدار می‌توانید به مقالات شکوفانه مراجعه کنید.

4.9/5 - (30 امتیاز)

۱ دیدگاه دربارهٔ «گلهای آپارتمانی گلدار سایه دوست»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.