Notice: Undefined index: action in /home/shekoufa/public_html/wp-content/themes/astra-child/functions.php on line 2
گیاهان مقاوم به نور | گل و گیاه شکوفانه
گیاهان مقاوم به نور زیاد

گیاهان مقاوم به نور مستقیم آفتاب

برای تهیه گیاه خود باید شرایط نگهداری آن را نیز در نظر بگیرید. یکی از موارد لازم برای نگهداری گیاه توجه به نیاز گیاه است که نور کم یا نور زیاد را می‌پسندد. اگر برای محیطی از آپارتمان یا منزل که نورگیر مناسبی داشته و آفتاب به میزان مطلوبی وجود دارد باید گیاهان مقاوم به نور آفتاب را انتخاب کنید. گیاهانی که به نور مستقیم آفتاب مقاوم هستند گرمای هوا را هم دوست دارند. 

در مقابل این گروه گیاهان سایه دوست هستند. این گیاهان در جنگل‌های انبوه و در زیر سایه درختان رشد می‌کنند. گیاهان سایه دوست تمایلی به نور مستقیم آفتاب ندارند و سایه را ترجیح می‌دهند.

در این مقاله به معرفی چند گل و گیاه که به نور مستقیم آفتاب مقاوم هستند می‌پردازیم.

گل و گیاهان آفتاب دوست را که در این مقاله خواهید خواند:

گیاه آلوئه‌ورا

آلوئه‌ورا یکی از مهم‌ترین گیاهان مقاوم به نور خورشید است و در مقابل نور و گرمای زیاد مقاوم است. آلوئه‌ورا خاصیت درمانی برای پوست و مو دارد. علاوه‌براین در هنگام شب اکسیژن تولید می‌کند. بنابراین برای نگهداری در منزل بسیار مناسب است. گیاه آلوئه‌ورا را در گلدان بزرگ با زهکشی مناسب بکارید و آن را در مکانی با تابش مستقیم آفتاب قرار دهید. 

آلوئه ورا

نخل سیکاس

یکی از نخل‌های تزیینی، نخل سیکاس است. به دلیل زیبایی آن برای فاهای مدرن مناسب است. گیاه سیکاس از جمله گیاهان آپارتمانی همیشه سبز است. نور و آفتاب زیاد برای سیکاس بسیار مهم است و باید در مکانی قرار بگیرد که نور مستقیم آفتاب را داشته باشد. آبیاری سیکاس باید در حد متوسط انجام شود بنابراین تا خشک شدن کامل خاک صبر کرده و سپس سیکاس خود را آبیاری کنید.

نخل سیکاس

لیندا

گیاه لیندا یک گیاه زیبا برای فضاهای کاملا نورگیر است. گیاه لیندا با برگهای باریک و بلند خود نسبتا رشد کمی دارد.  بنابراین نیاز چندانی به تعویض گلدان ندارد. آبیاری لیندا باید بسیار کم انجام شود زیرا به آبیاری زیاد حساس است. گیاه لیندا محبوبیت زیادی دارد. برای اینکه یک لیندای زیبا با رشد مناسبی داشته باشید به نیاز نوری بالای آن و آبیاری کم لیندا دقت کنید. برای اطلاع از نحوه تکثیر لیندا می‎‌توانید به مقاله شکوفانه مربوط به لیندا مراجعه کنید.

لیندا

گیاه آشوریا (ساقه عروس)

آشوریا یکی دیگر از گیاهان آفتاب دوست است. به دلیل ظاهر زیبا و رنگارنگی که دارد بسیار مورد توجه و استقبال قرار گرفته است. گیاه آشوریا یا ساقه عروس به محیط کاملا خشک و نور زیاد آفتاب نیاز دارد. بنابراین آبیاری آشوریا باید بسیار کم انجام شود. گیاه آشوریا به علت تنوع رنگی که دارد در دسته گل عروس نیز استفاده می‌شود.

آشوریا

سنسیو

سنسیو یا غوره‌ای از جمله گیاهان آفتاب دوست است. سنسیو به نور مستقیم آفتاب مقاوم است اما آفتاب اول صبح را می‌پسندد. نور و گرمای ظهر به خصوص در فصل تابستان باعث آسیب رساندن به سنسیو می‌شود. سنسیو یا کراسولا غوره‌ای به آبیاری زیاد حساس است. حتما از خشک بودن کامل خاک اطمینان حاصل کنید آنگاه سنسیو خود را آبیاری کنید. سنسیو را در معرض باد قرار ندهید و آن را به صورت آویز نگهداری کنید تا ساقه‌های آن از گلدان آویزان شده و رشد کند.

ساکولنت غوره ای

کروتون

کورتون علاوه بر نیاز شدید آن به نور زیاد به رطوبت بالایی نیز نیاز دارد. نور زیاد خورشید باعث حفظ رنگ زیبای آن می‌شود. برای حفظ رطوبت گیاه کورتون باید گیاه را اسپری کرد. ایجاد جزیره برای گیاه کورتون در حفظ رطوبت رسانی به آن بسیار موثر است.

کورتن

5/5 - (14 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.