Notice: Undefined index: action in /home/shekoufa/public_html/wp-content/themes/astra-child/functions.php on line 2
FAQs | گل و گیاه شکوفانه

FAQs

از آنجایی که یوکا بومی جنوب غربی ایالات متحده است، در خاکی که به خوبی زهکشی می‌کند و می‌تواند در آفتاب کامل باشد رشد می‌کند. همچنین می‌تواند در برابر دمای 10 درجه فارنهایت (-12 درجه سانتیگراد) مقاومت کند، بنابراین می‌توانید گیاه یوکا را در آب و هوای مختلف پرورش دهید.

بیشتر مردم جوشاندن گل یوکا و افزودن آن به سوپ و خورش را ترجیح می‌دهند. با این حال، خوردن یوکا تنها پس از پختن توصیه می‌شود، زیرا برخی از قسمت‌های گیاه، به ویژه شیره، برای انسان سم خفیفی دارد. علاوه بر این، یوکا قرمز نباید مصرف شود، زیرا خوراکی نیست و سمی محسوب می‌شود.

از اصلی‌ترین مواد مغذی که برای رشد برگ و ساقه گیاه بسیار موثر است، نیتروژن می‌باشد.

 1. کنه قرمز بر روی گل دیفن کاملیا
 2. تارعنکبوتی شدن برگ‌های دیفن کاملیا
 3. خشک شدن برگ‌ها دیفن کاملیا
 4. ریزش برگ دیفن کاملیا
 5. وجود قارچ بوتریتیس بر روی برگ‌های دیفن کاملیا
 6. رنگ پریدگی برگ‌های دیفن کاملیا
 7. زرد رنگ شدن برگ‌های دیفن کاملیا
 8. لکه های سفید و پنبه‌ای روی گل دیفن کاملیا
 9. ایجاد زخم‌های آبدار بر روی دیفن کاملیا

برای تقویت مو بسیار مفید است.

 • خوردن لیمو شیرین باعث جلوگیری از ریزش مو می‌شود.
 • قبل از خواب مو و کف سر را به آب لیمو شیرین آغشته کرده و ماساژ دهید. صبح آن را بشویید.
 • ترکیب آب لیمو شیرین با روغن زیتون و روغن نارگیل باعث جلوگیری از شوره و موخوره می‌شود.
 • آب لیمو شیرین را گرفته با حنا مخلوط کرده و بر سر بگذارید. دو ساعت صبر کرده و موهای خود را بشویید. این کار باعث تقویت ملانین مو می‌شود.

قهوه‌ای شدن برگ‌های زامیفولیا نیز به دلیل آبیاری زیاد است! پس از خشک شدن کامل خاک گلدان زاموفیلیا آن را آبیاری کنید.

از جمله خواص لیمو شیرین درمان سرما خوردگی، تقویت پوست و مو، تقویت سیستم ایمنی بدن، کاهش گرفتگی عضلات، کمک به بینایی و کاهش کلسترول است. همچنین از دیگر خواص لیمو شیرین برای اسپرم است که آن را زیاد کرده و به تقویت قوای جنسی مردان کمک می‌کند. خواص لیمو شیرین برای فشار خون باعث می‌شود که پتاسیم موجود در آن فشار خون را کنترل و درمان کند.

تعدادی از افراد تفاوت بین لیمو ترش و لیمو خارگی ( لیمو سنگی ) را نمی‌دانند و فکر می‌کنند تفاوتی ندارند درحالیکه حتی طعم و خواص آن نیز متفاوت است. لیمو بعضی از افراد فکر می‌کنند که لیمو سنگی با لیمو تفاوتی ندارد اما طعم و حتی خواص آنها متفاوت است.

قهوه‌ای شدن نوک برگ‌های زامیفولیا می‌تواند به علت خشکی محیط باشد. اطراف گیاه را اسپری کنید و رطوبت محیط را افزیش دهید.

درختان مرکبات بسیار در مقابل آفات، بیماری‌ها و مواد مغذی کم حساس هستند و درخت لیمو ترش نیز مستثنا نیست. همچنین عوامل محیطی از جمله جای کم درخت برای رشد و حتی فضای کوچک برای رشد ریشه نقش بزرگی را در رشد کم گیاه ایفا می‌کنند. درخت لیمو ترش به سرما و آبیاری نامناسب و بیش از حد حساس است و باعث ریزش برگ‌های آن می‌شود.

زرد شدن و ریزش برگ های پایینی زامیفولیا با بالا رفتن سن گیاه اتفاق می‌افتد و امری طبیعی است. اگر برگ ریزی در گیاه زاموفیلیا زیاد باشد علت آن آبیاری زیاد است!

از جمله خواص لیمو ترش برای مردان؛ این میوه خوش عطر و طعم، افزایش میل جنسی در مردان است. لیمو ترش به دلیل ویتامین ث بالایی که دارد باعث افزایش تولید و تحرک اسپرم ها می‌شود.

با مراجعه به سایت‌های فروش زامیفولیا می‌توانید نشا زامیفولیا بلک، زامیفولیا یشمی، زامیفولیا ابلق را خریداری کنید. فروش برگ زامیفولیا ابلق هم با صورت ریزوم‌دار و هم بدون ریزوم انجام می‌شود.

خاک مناسب دیفن کاملیا مخلوط دو به یک پیت ماس و شن است همچنین بیست درصد ورمی کمپوست  به خاک آن اضافه کنید.

برای داشتن درخت لیمو در منزل بهتر است نوع کوتاه قد آن را انتخاب کنید که برای کاشت و نگهداری در گلدان و فضای منزل مناسب باشد. نهال حداقل 3 ساله لیمو ترش را انتخاب کنید تا سریع تر شکوفه دهی و میوه دهی داشته باشد.

لکه‌های قهوه ای در وسط یا حاشیه‌ی برگ‌های گیاه برگ انجیری به دلیل غبارپاشی آن در نور آفتاب است چراکه قطره های آب در نور آفتاب مانند ذره بین عمل کرده و به برگ ها آسیب می‌رساند.

برگ انجیری از طریق کاشت بذر، قلمه ساقه و ریشه هوایی تکثیر می‌شود. . . ادامه مطلب

به طور کلی پیوند جوانه در درختان (چه پیوند درخت لیمو ترش و چه غیر از آن)، خرداد ماه یا اوایل تیر ماه انجام می‌شود و پیوند شاخه، در اواخر اسفند یا اوایل فروردین ماه بهتر است.

مخلوط ماسه، خاک باغچه، خاک پیت و خاک برگ بهترین ترکیب خاک برگ انجیری محسوب می‌شود.  

گیاه برگ انجیری ابلق تنها چند سالی است که در بازار وجود دارد. برگ انجیری ابلق نتیجه دستکاری ژنتیکی گونه برگ انجیری سبز ( Monstera deliciosa ) است.

دیفن کاملیا یکی از انواع گونه‌ی دیفن باخیا است. شرایط نگهداری انواع گل دیفن باخیا در جزییات کمی متفاوت است. به عنوان مثال شرایط نگهداری دیفن کاملیا از نظر نور با نوع دیگر مرسوم آن که با نام دیفن باخیا می‌شناسند متفاوت بوده و به نور بیشتری نیاز دارد.

در برخی از افراد این باور غلط وجود دارد که نخل مرداب باعث ایجاد سرطان می‌شود. اما این گیاه نه تنها ضرری ندارد بلکه آلودگی هوا را کاهش می‌دهد. آلودگی هوا یکی از عوامل بروز سرطان محسوب می‌شود بنابراین نخل مرداب باعث کاهش سرطان می‌شود.

تقریباً تمام گیاه یوکا را می‌توان به عنوان غذا استفاده کرد. ساقه‌ها، پایه برگ‌ها، گل‌ها، ساقه‌های نوظهور و همچنین میوه اکثر انواع یوکا خوراکی هستند. ساقه یا تنه یوکا کربوهیدرات‌ها را در مواد شیمیایی به نام ساپونین ذخیره می‌کند که سمی هستند.

برگ انجیری فر نیز مانند برگ انجیری مونسترا جزء خانواده برگ انجیری محسوب می‌شود و شرایط نگهداری آن با برگ انجیری مونسترا یکسان است.

مرطوب کننده و روشن کننده

با مخلوط کردن چند قطره آب نارگیل با آب لیمو و استفاده مداوم از آن پوست مرطوب و روشنی خواهید داشت. به این دلیل که نارگیل، مرطوب‌کننده موثر، و لیمو نیز یک روشن کننده پوست است..

 درمان جوش های سر سیاه

لیمو ترش به دلیل خواص ضدباکتریایی به درمان آکنه کمک می‌کند. آب یک لیمو ترش را بگیرید و بر روی صورتتان بمالید. جوش‌های سرسیاه، محو خواهند شد.